İade Koşulları

Javros.com'dan verdiğiniz siparişlerinizi veya ürünlerinizi iade etmek için web sitesindeki iade formunu doldurmanız ya da 0599 999 99 99 no’lu Whatsapp hattından müşteri temsilcilerimizle iletişime geçerek talebinizi bildirmeniz ve onaylatmanız gerekmektedir. İletişime geçilmeden yapılan iadeler kabul edilmeyecek ve gönderiniz teslim alınmayacaktır. 
Gönderinin firmamıza gelişi sırasındaki sorumluluk tüketiciye aittir. İade edilmek istenen ürün  "Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan "Cayma Hakkı” ve "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. Mesafeli Satış Sözleşmesi gereği ürün müşteriye ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde cayma hakkı kullanılabilir. Cayma hakkının kullanılması için Müşteri'nin, bu süre içinde yukarıda belirtildiği şekilde firmamıza bildirimde bulunması ve ürünün kullanılmamış olması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde, 3. kişiye veya Müşteri'ye teslim edilen ürünün firmamıza gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile sevk irsaliyesi aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takiben ürün incelemesi uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilir. İnceleme sonucunda iade alınması uygun olan ürünlerin 7-10 gün içinde ürün bedeli Müşteri'nin ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak iade edilir. Sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, Havale/EFT yolu ile verildiyse banka hesabına iade edilir. İadenizin kredi kartı hesabınıza yansıması bankanızın işlem durumuna bağlı olup 1-4 hafta arasında sürebilir.

Müşteri'nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde müşteri cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, müşterinin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre ayarlanacağı için tüm yüzükler, müşterinin istekleri doğrultusunda üzerine ya da içine yazı yazılan ürünler, müşterinin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, sevk irsaliyesi, sertifika, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz ve hasar almamış şekilde, aşağıda belirtilen adrese gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

İletişim Bilgileri

0212 909 34 02
1